OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LCW JNSH.EC-BSBU-5H7I-1-20-R33-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
LCW JNSH.EC-BSBU-5H7I-1-20-R33-XX
Datasheet
LCW JNSH.EC-BSBU-5H7I-1-20-R33-XX PDF
Description
LED WHITE 2SMD
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Color White
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® E 3
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) -
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test -
Current - Max 30mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package -
Viewing Angle 110°
Current - Test 20mA