OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LCW CRDP.EC-LQLS-5H7I-L1M1-350-R18-SB-XX
Model
LCW CRDP.EC-LQLS-5H7I-L1M1-350-R18-SB-XX
Datasheet
LCW CRDP.EC-LQLS-5H7I-L1M1-350-R18-SB-XX PDF
Description
LCW CRDP.EC-LQLS-5H7I-L1M1-SB
Attribute Name Attribute Value
Height - Seated (Max) 0.062" (1.58mm)
Series OSLON® SSL 150
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) -
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Discontinued at Digi-Key
Lumens/Watt @ Current - Test -
Current - Max 800mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.95V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 9.6°C/W
Viewing Angle 150°
Current - Test 350mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)