OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LCW CQAR.CC-MPMR-5L7N-1-700-R18-LM
Model
LCW CQAR.CC-MPMR-5L7N-1-700-R18-LM
Datasheet
LCW CQAR.CC-MPMR-5L7N-1-700-R18-LM PDF
Attribute Name Attribute Value
CCT (K) 4000K
Flux @ 25°C, Current - Test 202lm (180lm ~ 224lm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Discontinued at Digi-Key
Lumens/Watt @ Current - Test 95 lm/W
Current - Max 1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 3.8°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.077" (1.95mm)