OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW SBLMA2.EM-HPHR-XX51-1-65-R18
Model
GW SBLMA2.EM-HPHR-XX51-1-65-R18
Datasheet
GW SBLMA2.EM-HPHR-XX51-1-65-R18 PDF
Description
LED DURIS S2 COOL WHT 6500K SMD
Attribute Name Attribute Value
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test 285lm (240lm ~ 330lm)
Part Status Discontinued at Digi-Key
Lumens/Watt @ Current - Test 143 lm/W
Current - Max 1.8A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 1.7°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.077" (1.95mm)
Color White, Cool
Supplier Device Package SMD
Series OSLON® Square
CRI (Color Rendering Index) 70
CCT (K) 5700K
Flux @ 25°C, Current - Test -