OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW SBLMA2.EM-HPHR-A333-1-65-R18
Model
GW SBLMA2.EM-HPHR-A333-1-65-R18
Datasheet
GW SBLMA2.EM-HPHR-A333-1-65-R18 PDF
Description
LED DURIS S2 COOL WHT 5000K SMD
Attribute Name Attribute Value
Size / Dimension 0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Color White, Cool
Supplier Device Package 2016
Series DURIS® S 2
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 5700K
Flux @ 25°C, Current - Test 32lm (28lm ~ 36lm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Last Time Buy
Lumens/Watt @ Current - Test 169 lm/W
Current - Max 150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.9V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 30°C/W
Viewing Angle 150°
Current - Test 65mA