OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW PUSRA1.PM-N2N4-XX52-1-700-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW PUSRA1.PM-N2N4-XX52-1-700-R18
Datasheet
GW PUSRA1.PM-N2N4-XX52-1-700-R18 PDF
Description
LED DURIS P8 COOL WHT 5700K SMD
Attribute Name Attribute Value
Current - Test 700mA
Package / Case 3-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max) 0.089" (2.25mm)
Color White, Warm
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® P 8
CRI (Color Rendering Index) 70
CCT (K) 3000K
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test 285lm (270lm ~ 300lm)
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 145 lm/W
Current - Max 1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 2.8°C/W