OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW PUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18
Model
GW PUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18
Datasheet
GW PUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18 PDF
Description
LED DURIS P8 COOL WHT 6500K SMD
CRI (Color Rendering Index) 70
CCT (K) 5700K
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test 305lm (290lm ~ 320lm)
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 156 lm/W
Current - Max 1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 2.8°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA
Package / Case 3-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max) 0.089" (2.25mm)