OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW PSLRS1.CC-KTKU-7S-BE-150-R18-XX
Model
GW PSLRS1.CC-KTKU-7S-BE-150-R18-XX
Datasheet
GW PSLRS1.CC-KTKU-7S-BE-150-R18-XX PDF
Attribute Name Attribute Value
Current - Test 150mA
Package / Case 1213 (3032 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.114" W (3.00mm x 2.90mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Supplier Device Package SMD
Color White
CRI (Color Rendering Index) 90
Series DURIS® S 5
Flux @ 25°C, Current - Test 113lm (105lm ~ 121lm)
CCT (K) -
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 123 lm/W
Current - Max 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.1V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 11°C/W