OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW PSLRS1.CC-KSKU-5L7N-1-150-R18-SS1
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW PSLRS1.CC-KSKU-5L7N-1-150-R18-SS1
Datasheet
GW PSLRS1.CC-KSKU-5L7N-1-150-R18-SS1 PDF
Description
LED DURIS S 5 SMD
Attribute Name Attribute Value
Current - Test 150mA
Package / Case 1213 (3032 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.114" W (3.00mm x 2.90mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Supplier Device Package SMD
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 90
Series DURIS® S 5
Flux @ 25°C, Current - Test 101lm (89lm ~ 112lm)
CCT (K) 3500K
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 110 lm/W
Current - Max 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.1V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 11°C/W