OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW PSLR32.CM-HTJP-XX55-1-120-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW PSLR32.CM-HTJP-XX55-1-120-R18
Datasheet
GW PSLR32.CM-HTJP-XX55-1-120-R18 PDF
Description
LED DURIS S5 NEU WHT 4000K
Attribute Name Attribute Value
Series DURIS® S 5
CRI (Color Rendering Index) 90
CCT (K) 3500K
Flux @ 25°C, Current - Test 44lm (39lm ~ 48lm)
Packaging Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Discontinued at Digi-Key
Lumens/Watt @ Current - Test 129 lm/W
Current - Max 400mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 17°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 120mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)