OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW PSLR31.CM-KTLP-XX36-1-150-R18-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW PSLR31.CM-KTLP-XX36-1-150-R18-XX
Datasheet
GW PSLR31.CM-KTLP-XX36-1-150-R18-XX PDF
Description
LED DURIS S 5 SMD
Attribute Name Attribute Value
Current - Max 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.2V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 17°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 150mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Color White, Neutral
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® S 5
CRI (Color Rendering Index) 90
CCT (K) 4000K
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -