OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW P9LT32.EM-PRPT-XX57-1-750-R18
Model
GW P9LT32.EM-PRPT-XX57-1-750-R18
Datasheet
GW P9LT32.EM-PRPT-XX57-1-750-R18 PDF
Description
LED DURIS S8 WARM WHT 3000K
Lumens/Watt @ Current - Test 127 lm/W
Current - Max 1A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.2V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 3.7°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 750mA
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 2700K
Flux @ 25°C, Current - Test 589lm (520lm ~ 658lm)
Packaging Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test -