OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW P9LT31.EM-PRPT-XX58-1-150-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW P9LT31.EM-PRPT-XX58-1-150-R18
Datasheet
GW P9LT31.EM-PRPT-XX58-1-150-R18 PDF
Description
LED DURIS S8 WARM WHT 2700K
Attribute Name Attribute Value
CCT (K) 5000K
Flux @ 25°C, Current - Test 637lm (563lm ~ 710lm)
Packaging Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 137 lm/W
Current - Max 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 31V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 4.1°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 150mA
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)