OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW P9LR32.EM-PPPR-XX56-1-600-R18
Model
GW P9LR32.EM-PPPR-XX56-1-600-R18
Datasheet
GW P9LR32.EM-PPPR-XX56-1-600-R18 PDF
Description
LED DURIS S8 WARM WHT 3500K
Attribute Name Attribute Value
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 3000K
Flux @ 25°C, Current - Test 507lm (450lm ~ 563lm)
Packaging Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 136 lm/W
Current - Max 800mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.2V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 5°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 600mA