OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW P7STA1.PM-QURQ-65S3-1-700-R33
Model
GW P7STA1.PM-QURQ-65S3-1-700-R33
Datasheet
GW P7STA1.PM-QURQ-65S3-1-700-R33 PDF
Description
LED DURIS P10 COOL WHT 6500K SMD
Attribute Name Attribute Value
Current - Max 1A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 11.2V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package -
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA
Package / Case 2828 (7070 Metric)
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.139" (3.53mm)
Color White, Cool
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® P 10
CRI (Color Rendering Index) 70
CCT (K) 5700K
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test 1171lm (1042lm ~ 1300lm)