OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW P7STA1.PM-QTRP-30S3-1-700-R33
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW P7STA1.PM-QTRP-30S3-1-700-R33
Datasheet
GW P7STA1.PM-QTRP-30S3-1-700-R33 PDF
Description
LED DURIS P10 WARM WHT 3000K SMD
Attribute Name Attribute Value
Height - Seated (Max) 0.089" (2.25mm)
Color White, Cool
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® P 8
CRI (Color Rendering Index) 70
CCT (K) 5000K
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test 295lm (280lm ~ 310lm)
Part Status Discontinued at Digi-Key
Lumens/Watt @ Current - Test 151 lm/W
Current - Max 1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 2.8°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA
Package / Case 3-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)