OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW JDSTS2.EM-HRHT-XX51-1-65-R18
Model
GW JDSTS2.EM-HRHT-XX51-1-65-R18
Datasheet
GW JDSTS2.EM-HRHT-XX51-1-65-R18 PDF
Description
LED DURIS E5 COOL WHT 6500K 2SMD
Attribute Name Attribute Value
Height - Seated (Max) 0.034" (0.87mm)
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 5700K
Flux @ 25°C, Current - Test 38lm (33lm ~ 42lm)
Packaging Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 205 lm/W
Current - Max 180mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 18°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 65mA
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)