OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW JDSTS2.EM-HQHS-A131-1-65-R18
Model
GW JDSTS2.EM-HQHS-A131-1-65-R18
Datasheet
GW JDSTS2.EM-HQHS-A131-1-65-R18 PDF
Description
LED DURIS E5 COOL WHT 6500K 2SMD
Attribute Name Attribute Value
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 173 lm/W
Current - Max 180mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 18°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 65mA
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.034" (0.87mm)
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 2700K
Flux @ 25°C, Current - Test 32lm (28lm ~ 36lm)