OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW JCLPS2.EM-GUHQ-A737-1-65-R18
Model
GW JCLPS2.EM-GUHQ-A737-1-65-R18
Datasheet
GW JCLPS2.EM-GUHQ-A737-1-65-R18 PDF
Description
LED DURIS E3 WARM WHT 3000K 2SMD
Attribute Name Attribute Value
Color White, Warm
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® E 3
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 3500K
Flux @ 25°C, Current - Test 30lm (26lm ~ 33lm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Discontinued at Digi-Key
Lumens/Watt @ Current - Test 153 lm/W
Current - Max 150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.02V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 42°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 65mA
Package / Case 1106 (2815 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)