OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW JCLPS2.EM-GTHP-A838-1-65-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW JCLPS2.EM-GTHP-A838-1-65-R18
Datasheet
GW JCLPS2.EM-GTHP-A838-1-65-R18 PDF
Description
LED DURIS E3 WARM WHT 2700K 2SMD
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Color White, Cool
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® E 2
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 5000K
Flux @ 25°C, Current - Test 27lm (24lm ~ 30lm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 134 lm/W
Current - Max 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package -
Viewing Angle 120°
Current - Test 65mA