OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW JBLMS2.EM-GRGT-XX58-1-65-R18
Model
GW JBLMS2.EM-GRGT-XX58-1-65-R18
Datasheet
GW JBLMS2.EM-GRGT-XX58-1-65-R18 PDF
Description
LED DURIS E2 WARM WHT 2700K 2SMD
Attribute Name Attribute Value
Viewing Angle 120°
Current - Test 65mA
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Color White, Warm
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® E 2
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 2700K
Flux @ 25°C, Current - Test 24lm (21lm ~ 26lm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 119 lm/W
Current - Max 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V