OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW CSSRM1.CC-MRMU-5F7G-1-700-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
GW CSSRM1.CC-MRMU-5F7G-1-700-R18
Datasheet
GW CSSRM1.CC-MRMU-5F7G-1-700-R18 PDF
Description
LED OSLON COOL WHITE 5700K SMD
Attribute Name Attribute Value
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.077" (1.95mm)
Color White, Warm
Supplier Device Package SMD
Series OSLON® Square
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) 2700K
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test 235lm (210lm ~ 259lm)
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 120 lm/W
Current - Max 1.8A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 3°C/W
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA