ON Semiconductor SZBZX84C24LT1G
Manufacturer
ON Semiconductor
Model
SZBZX84C24LT1G
Datasheet
SZBZX84C24LT1G PDF
Description
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3
Availability
IN STOCK
Stock: 11785
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±6.1%
Part Status Active
Power - Max 350mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 14.7V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 10.5V
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA