ON Semiconductor NCP612SQ33T1G
Model
NCP612SQ33T1G
Datasheet
NCP612SQ33T1G PDF
Description
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SC88A
Control Features Enable
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V
Current - Output 100mA
Series -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Packaging Cut Tape (CT)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 100mA