ON Semiconductor NCP4684EMX33TCG
Model
NCP4684EMX33TCG
Datasheet
NCP4684EMX33TCG PDF
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4XDFN
Attribute Name Attribute Value
Current - Output 150mA
Protection Features Antisaturation, Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators 1
PSRR 66dB (100Hz)
Output Configuration Positive
Series Automotive, AEC-Q100
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Packaging Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Voltage Dropout (Max) -
Part Status Obsolete
Current - Supply (Max) 2mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 14-SOIC
Base Part Number NCV4299A
Current - Quiescent (Iq) 90µA
Control Features Enable, Reset
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V