ON Semiconductor NCP4682DMU33TCG
Model
NCP4682DMU33TCG
Datasheet
NCP4682DMU33TCG PDF
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4UDFN
Attribute Name Attribute Value
Base Part Number NCP4682
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Protection Features Over Current
Number of Regulators 1
PSRR 30dB (1kHz)
Output Configuration Positive
Series -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Packaging Digi-Reel®
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Voltage Dropout (Max) 1.05V @ 150mA