ON Semiconductor NCP4681DSQ33T1G
Model
NCP4681DSQ33T1G
Datasheet
NCP4681DSQ33T1G PDF
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SC88A
Attribute Name Attribute Value
Number of Regulators 1
PSRR 25dB (1kHz)
Output Configuration Positive
Series -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Packaging Digi-Reel®
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 150mA
Part Status Obsolete
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-XDFN (0.8x0.8)
Package / Case 4-XFDFN Exposed Pad
Current - Quiescent (Iq) 2µA
Base Part Number NCP4681
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V
Control Features Enable
Current - Output 150mA