ON Semiconductor MC33074PG
Manufacturer
ON Semiconductor
Model
MC33074PG
Datasheet
MC33074PG PDF
Description
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Attribute Name Attribute Value
Base Part Number MC33077
Current - Supply 3.5mA
Number of Circuits 2
Current - Input Bias 280nA
Series -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Packaging Tube
Gain Bandwidth Product 37MHz
Slew Rate 11V/µs
Voltage - Input Offset 130µV
Output Type -
Supplier Device Package 8-SOIC
Part Status Obsolete
Current - Output / Channel 33mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 5V ~ 36V, ±2.5V ~ 18V
Amplifier Type General Purpose
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)