ON Semiconductor FEBFSL3276ALR-IO01U25A-GEVB
Manufacturer
ON Semiconductor
Model
FEBFSL3276ALR-IO01U25A-GEVB
Datasheet
FEBFSL3276ALR-IO01U25A-GEVB PDF
Description
EVALUATION BOARD
Attribute Name Attribute Value
Voltage - Input 13.5V ~ 42V
Current - Output 6A
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Voltage - Output 5V ~ 25V
Supplied Contents Board(s)
Regulator Topology -
Utilized IC / Part MYSGK02506BRSR
Note -
Frequency - Switching 380kHz
Series SGK
Part Status Active
Main Purpose DC/DC Converter
Power - Output 150W