ON Semiconductor FEBFAN7688-I00250A-GEVB
- Model
- FEBFAN7688-I00250A-GEVB
- Datasheet
- FEBFAN7688-I00250A-GEVB PDF
- Description
- EVAL BOARD 250W FOR FAN7688
|---|---|
| Current - Output | - |
| Outputs and Type | 2, Isolated |
| Voltage - Output | 12V, 12V |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Regulator Topology | - |
| Utilized IC / Part | FAN7688 |
| Series | - |
| Frequency - Switching | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | AC/DC, Secondary Side |
| Power - Output | 306W |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC |