ON Semiconductor FEBFAN6604MR-CH11U65A-GEVB
Manufacturer
ON Semiconductor
Model
FEBFAN6604MR-CH11U65A-GEVB
Datasheet
FEBFAN6604MR-CH11U65A-GEVB PDF
Description
EVAL BOARD FOR FAN6604
Attribute Name Attribute Value
Series -
Frequency - Switching -
Board Type Fully Populated
Part Status Obsolete
Main Purpose AC/DC, Primary and Secondary Side
Power - Output 65W
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Current - Output 3.42A
Outputs and Type 1, Isolated
Voltage - Output 19V