ON Semiconductor FAN2564UC18X
Manufacturer
ON Semiconductor
Model
FAN2564UC18X
Datasheet
FAN2564UC18X PDF
Description
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4WLCSP
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 11-DFN (4x4)
Package / Case 11-VFDFN Exposed Pad
Current - Quiescent (Iq) 1.7mA
Base Part Number ISL6720A
Voltage - Output (Min/Fixed) 0V (5V)
Control Features Enable
Current - Output 125mA, 50mA, 25mA
Protection Features Over Temperature
Number of Regulators 3
PSRR -
Output Configuration Positive
Series -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Packaging Tube
Voltage - Input (Max) 100V
Output Type Adjustable (Fixed)
Voltage Dropout (Max) -
Part Status Obsolete
Voltage - Output (Max) 20V