Omron Automation and Safety E2B-M30LS15-WP-B2 2M
Model
E2B-M30LS15-WP-B2 2M
Datasheet
E2B-M30LS15-WP-B2 2M PDF
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Availability
IN STOCK
Stock: 4
Series E2B
Response Frequency 250Hz
Indicator LED
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Shielding Shielded
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Part Status Active
Sensor Type Inductive
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Material - Body Nickel-Plated Brass
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V