Ohmite MOX-J-022506FE
Manufacturer
Ohmite
Model
MOX-J-022506FE
Datasheet
MOX-J-022506FE PDF
Description
RES CHAS MNT 250M OHM 1% 75W
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Lead Style Solder Lugs
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Resistance 220 mOhms
Composition Wirewound
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 1017W