Ohmite MOX-J-021004FE
Model
MOX-J-021004FE
Datasheet
MOX-J-021004FE PDF
Description
RES CHAS MNT 1M OHM 1% 75W
Series Power-Mox
Size / Dimension 0.770" Dia x 8.000" L (19.56mm x 203.20mm)
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Operating Temperature -65°C ~ 180°C
Lead Style Solder Lugs
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Resistance 10 MOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 75W