NXP USA Inc. S9S12GN48F0MLFR
Manufacturer
NXP USA Inc.
Model
S9S12GN48F0MLFR
Datasheet
S9S12GN48F0MLFR PDF
Description
16-BIT MCU S12 CORE 48KB FLASH
Availability
IN STOCK
Stock: 2000
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 23
Core Processor ARM® Cortex®-M0
Speed 48MHz
Package / Case 28-UFQFN Exposed Pad
Series STM32F0
Data Converters A/D 13x12b
RAM Size 4K x 8
Oscillator Type Internal
Core Size 32-Bit
Base Part Number STM32F03
Packaging Digi-Reel®
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
EEPROM Size -
Program Memory Type FLASH
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package 28-UFQFPN (4x4)
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V