NXP USA Inc. S9KEAZN32ACLC
Manufacturer
NXP USA Inc.
Model
S9KEAZN32ACLC
Datasheet
S9KEAZN32ACLC PDF
Description
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32LQFP
Availability
IN STOCK
Stock: 1175
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series PIC® 24F
Data Converters A/D 10x10b
RAM Size 8K x 8
Oscillator Type Internal
Core Size 16-Bit
Base Part Number PIC24FJ32GA002
Packaging Digi-Reel®
Program Memory Size 32KB (11K x 24)
EEPROM Size -
Program Memory Type FLASH
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package 28-SSOP
Connectivity I²C, PMP, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V