NKK Switches KB03KW01-5F24-JF
Manufacturer
NKK Switches
Model
KB03KW01-5F24-JF
Datasheet
KB03KW01-5F24-JF PDF
Description
LED PANEL INDICATOR GRN 24V
Attribute Name Attribute Value
Type LED
Lens Transparency Diffused
Series KB
Termination Style Solder Lug
Current 115mA
Wavelength - Peak -
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Ingress Protection -
Voltage 5V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating -
Lens Size 11.60mm
Panel Cutout Dimensions 0.48" (12.19mm)