NKK Switches KB02KW01-5F12-JB
Model
KB02KW01-5F12-JB
Datasheet
KB02KW01-5F12-JB PDF
Description
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Millicandela Rating -
Lens Size 16.10mm x 11.60mm
Panel Cutout Dimensions 0.48" (12.19mm)
Lamp Color Green
Lens Color Green
Lens Style Rectangle with Flat Top
Part Status Active
Viewing Angle -
Type LED
Lens Transparency Diffused
Series KB
Termination Style Solder Lug
Current 10mA
Wavelength - Peak -
Ratings DC
Ingress Protection -
Voltage 24V