NKK Switches KB02KW01-5D24-JF
Model
KB02KW01-5D24-JF
Datasheet
KB02KW01-5D24-JF PDF
Description
SW IND PB RND AMB 24V
Type LED
Lens Transparency Clear
Series KB
Termination Style -
Current 20mA
Wavelength - Peak -
Ratings AC
Ingress Protection -
Voltage 12V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating -
Lens Size 11.60mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.48" (12.19mm)