Nexperia USA Inc. BZX84W-B10F
Model
BZX84W-B10F
Datasheet
BZX84W-B10F PDF
Description
BZX84W-B10/SOT323/SC-70
Attribute Name Attribute Value
Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 8V
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Packaging Digi-Reel®
Tolerance ±2%
Part Status Active
Power - Max 275mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package SC-70
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13V