Molex 0500588000-08-N1
Model
0500588000-08-N1
Datasheet
0500588000-08-N1 PDF
Description
8" PRE-CRIMP 3047 BROWN
Attribute Name Attribute Value
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 35.4µin (0.90µm)
Color Green
Length 8.00" (203.20mm)
Series PicoBlade
Wire Gauge 30 AWG