Molex 0500588000-08-L1
Model
0500588000-08-L1
Datasheet
0500588000-08-L1 PDF
Description
8" PRE-CRIMP 3047 BLUE
Attribute Name Attribute Value
Contact Finish Thickness 35.4µin (0.90µm)
Color Brown
Length 8.00" (203.20mm)
Series PicoBlade
Wire Gauge 30 AWG