Molex 0500588000-08-B1
Model
0500588000-08-B1
Datasheet
0500588000-08-B1 PDF
Description
8" PRE-CRIMP 3047 BLACK
Attribute Name Attribute Value
Color Blue
Length 8.00" (203.20mm)
Series PicoBlade
Wire Gauge 30 AWG