Molex 0430310003-11-W2-D
Model
0430310003-11-W2-D
Datasheet
0430310003-11-W2-D PDF
Description
11" PRE-CRIMP A2016W WHITE
Attribute Name Attribute Value
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Red
Length 11.0" (279.4mm)
Series Micro-Fit 3.0 43031
Wire Gauge 22 AWG