Molex 0430310003-11-N2-D
Manufacturer
Molex
Model
0430310003-11-N2-D
Datasheet
0430310003-11-N2-D PDF
Description
11" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Attribute Name Attribute Value
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color White
Length 11.0" (279.4mm)
Series Micro-Fit 3.0 43031
Wire Gauge 22 AWG