Molex 0430310003-11-B4-D
Model
0430310003-11-B4-D
Datasheet
0430310003-11-B4-D PDF
Description
11" PRE-CRIMP A2015B BLACK
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Contact Finish Gold
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Green
Length 11.0" (279.4mm)
Series Micro-Fit 3.0 43031
Wire Gauge 24 AWG