Molex 0430310003-11-B2-D
Model
0430310003-11-B2-D
Datasheet
0430310003-11-B2-D PDF
Description
11" PRE-CRIMP A2016B BLACK
Attribute Name Attribute Value
Wire Gauge 22 AWG
Contact End Pin to Pin
Part Status Active
Contact Finish Gold
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Green
Length 11.0" (279.4mm)