Molex 0430310003-11-A2-D
Model
0430310003-11-A2-D
Datasheet
0430310003-11-A2-D PDF
Description
11" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Contact Finish Gold
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Black
Length 11.0" (279.4mm)
Series Micro-Fit 3.0 43031
Wire Gauge 22 AWG