Molex 0430310003-10-W4-D
Model
0430310003-10-W4-D
Datasheet
0430310003-10-W4-D PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015W WHITE
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Contact Finish Gold
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Black
Length 2.00" (50.80mm)
Series Mini-Fit Jr
Wire Gauge 24 AWG